Wyprawkowe rady dla młodych rodziców

Co to jest wyprawka dla dziecka? To wszelkiego rodzaju akcesoria, które będą przydatne rodzicom w pierwszych tygodniach po przyjściu na świat nowego członka rodziny. Jakie przedmioty powinny się zatem znaleźć na liście wyprawkowej? Kiedy zacząć ich kompletowanie? Na co zwrócić uwagę podczas przygotowań? Podpowiadamy.

Lista wyprawkowa na początek

Przygotowania do skompletowania wyprawki dla dziecka najlepiej rozpocząć jak najwcześniej – kilka miesięcy przed datą porodu. Rozłóżmy je w czasie – dzięki temu unikniemy dużych jednorazowych wydatków oraz będziemy mogli skupić się na poszukiwaniach okazji cenowych. Pierwszą czynnością powinno być jednak sporządzenia listy. Umieśćmy na niej wszystkie przedmioty, które – jak nam się wydaje – powinna zawierać wyprawka dla dziecka. Następnie zastanówmy się dokładnie, czy wszystkie rzeczy wymienione w spisie na pewno są nam potrzebne. Wykreślmy te, które są wątpliwe lub przesuńmy termin ich zakupu na czas po narodzinach dziecka. Na początku skupmy się na tym, co najważniejsze. Nie kupujmy zabawek czy elektroniki. Pamiętajmy, że część przedmiotów możemy otrzymać w prezencie lub pożyczyć od rodziny lub znajomych.

Wyprawka dla dziecka – co powinna zawierać?

Jakie przedmioty obowiązkowo powinny znaleźć się na naszej liście? Z największymi wydatkami będzie się wiązał zakup fotelika, wózka oraz łóżeczka dla malucha. Inne obowiązkowe pozycje to m.in. przewijak i wanienka. Wyprawka dla dziecka to również komplet ubranek (w znacznych ilościach) oraz różnego rodzaju tekstylia – pieluchy tetrowe, ręczniczki z kapturkiem, kocyki, pościel itp. Do tego dochodzą akcesoria do pielęgnacji, przewijania i kąpieli. W tym przypadku nie powinniśmy zapominać o kosmetykach oraz jednorazowych chusteczkach. Na liście wyprawkowej umieśćmy również rzeczy do karmienia oraz akcesoria do wyjścia z domu. Wyprawka dla dziecka to też rzeczy, które młoda mama zabierze ze sobą na oddział położniczy do szpitala: pidżama, szlafrok, klapki, kosmetyczka, woda i inne podręczne drobiazgi.

Dodaj komentarz