Specjalistyczna i niezawodna regeneracja FAP

Filtr FAP to filtr cząstek stałych montowany w dzisiejszych samochodach z silnikami wysokoprężnymi,czyli popularnymi dieslami. W wyniku niecałkowitego spalania powietrza z paliwem dochodzi do powstania cząsteczek stałych czyli inaczej sadzy. W ich skład wchodzą:

  • węgiel
  • resztki paliwa
  • resztki oleju silnikowego
  • resztki siarczanów i tlenków siarki
  • resztki tlenków metali.

Już sam skład wskazuje, jak niebezpieczne dla zdrowia człowieka są cząstki stałe, potocznie nazywane sadzą. W wyniku nacisków naukowców i lekarzy Unia Europejska wprowadziła drastyczne normy ograniczające wprowadzanie do atmosfery cząstek stałych, czego rezultatem jest montaż filtrów i ograniczenie emisji szkodliwych substancji aż do 90%.

Filtr FAP

Producenci samochodów zastosowali w przeważającej większości filtr DPF, tak zwany suchy, natomiast francuscy postanowili montować tak zwany mokry filtr FAP, który można znaleźć w takich markach jak: Renault, Peugeot, Nissan, Citroen, Dacia ale również Ford, Volvo i Mazda. Należy go okresowo wymieniać, a producent na jego obudowie określa kiedy należy go wymienić, średnio po 160 tysiącach przebiegu. Koszt w sumie niemały, bo około 5000 złotych.

Regeneracja FAP

Regeneracja FAP to doskonałe rozwiązanie na przedłużenie żywotności filtra. Jest to sposób wyjątkowo tani, bo koszt to około 500 złotych. Oczywiście należy koniecznie znaleźć firmę, która to robi bazując na bezpiecznych i nieszkodliwych dla środowiska detergentów. Taką firmą jest Krymar z Białegostoku, która korzysta z technologii znanej i cenionej szwajcarskiej firmy FFSolution. Regeneracja FAP tym sposobem odbywa się przy pomocy specjalistycznych, przebadanych płynów oraz wody. Zastosowana nowoczesna technologia daje gwarancję dbałości o środowisko, a zwłaszcza przyrodę. Niektórzy właściciele samochodów z filtrami cząstek stałych rozważają usunięcie go. Trzeba jednak mieć świadomość, że jest to działanie niezgodne z prawem oraz poruszanie się autem bez filtra to narażanie siebie i innych na niebezpieczne choroby.

Urządzenie FFSolution – regeneracja FAP

Urządzenie szwajcarskiej firmy FFSolution, które regeneruje FAP,  zostało zaprojektowane i wyprodukowane przez doświadczonych i innowacyjnych technologów i konstruktorów. W wyniku tego powstało urządzenie do regeneracji FAP, które jest zarówno skuteczne, wydajne jak i niezwykle przyjazne dla środowiska. Urządzenie do regeneracji FAP firmy FFSolution wyróżnia się:

  • zastosowaniem podwójnego obiegu wody, co niezwykle zwiększa skuteczność czyszczenia filtra
  • doskonałym suszeniem filtra, które jest niezwykle istotne, gdyż niedosuszony filtr może wyrządzić wiele szkody
  • dużą wydajnością, w trakcie pracy urządzenie czyści jeden i suszy drugi filtr. W ciągu dnia nawet 12 filtrów może być wyczyszczonych
  • możliwością oceny skuteczności zabiegu regeneracji, w trakcie zabiegu drukowane są protokoły, a klient sam może ocenić różnice w dławieniu.

Nie powinna dziwić zatem nikogo popularność firmy Krymar, która zajmuje się regeneracją filtrów zarówno FAP jak i DPF oraz katalizatorów SCR. Regeneracja turbosprężarek to też ważna gałąź firmy. Doświadczenie, świetny i nowoczesny zestaw maszyn, sprawne zarządzanie oraz niezwykła dbałość o klienta to cechy wyróżniające tę firmę na rynku. W firmie dominuje czystość i porządek od chwili przejęcia części, aż do jej oddania klientowi. Nie ma właściwie nawet bardzo zaawansowanego zlecenia, którego nie podjęliby się pracownicy Krymar. Wiele szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.turbokrymar.pl

Dodaj komentarz