Najlepsze gry wideo dla 10 latka

Czy powinniśmy pozwalać naszym dzieciom grać w gry komputerowe?

Oczywiście, jeśli gra, w którą nasze dziecko chce zagrać jest odpowiednia dla jego przedziału wiekowego oraz będzie zawierała odpowiednie walory edukacyjne, dzięki którym czas spędzony na tego typu rozrywkę nie będzie stratą czasu. W tym artykule przedstawione zostały kryteria oraz podpowiedzi, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze gry dla dziecka w przedziale wiekowym 10 lat.

Jakie kryteria powinna spełniać gra, którą możemy dać dla naszego dziecka bez obaw?

Przede wszystkim taka gra powinna być utrzymana w odpowiednim „świecie” gry, który będzie interesował nasze dziecko. Do wyboru mamy wiele gier, a jako przykład może posłużyć seria gier LEGO, która powinna utrzymać nasze dziecko w radosnym nastroju podczas grania, a możliwość sterowania postaciami zbudowanymi z klocków zapewni świetną zabawę. Tego typu gry zawierają również wiele zagadek logicznych oraz zręcznościowych, które dla naszego młodego gracza będą stanowiły wyzwanie, którego pokonanie będzie stanowiło radość. Z gier, które będą ciekawiły nasze dziecko na pewno możemy wymienić te, w których główną rolę odgrywają postacie ze znanych i lubianych kreskówek.

Kolejnym warunkiem do kupna konkretnej gry będzie oczywiście sprawdzenie jej recenzji w internecie – może się trafić gra, która pomimo tego, że należy do znanej i lubianej serii może być nieprzyjemna dla dzieci lub nudna pod względem przedstawionych postaci, historii itd.

Najważniejszym walorem, który powinna posiadać gra jest część edukacyjna, która zapewni spokój, że dziecko nie będzie tracić czasu na bezmyślną zabawę, którą lepiej odbyć z rodzicami. Na rynku mamy dostępnych wiele gier o tle edukacyjnym, a z ciekawszych możemy wymienić na przykład te, które traktują o przyrodzie i świecie, ale i również te z tłem historycznym. Zanim wybierzemy taką grę należy zaradzić się u naszej pociechy, czy taka tematyka na pewno ją interesuje. Kto wie – być może gra, która będzie prezentem na święta rozpocznie nową pasję u naszej pociechy.

Oczywiście gry również nie powinny zawierać treści takiej jak:

  • nawoływanie do agresji,
  • drastyczne sceny,
  • historia, która może wzbudzić zbyt intensywne emocje u dziecka.

Gdy nasze dziecko spędza czas na grze – warto od czasu do czasu sprawdzić, czy aby na pewno nie ma w niej scen, których nie chcielibyśmy dać naszemu dziecku to oglądania.

Jakie są najpopularniejsze gry dla dzieci w wieku 10 lat?

Chłopcy z pewnością będą interesować się grami historycznymi oraz wyścigowymi, więc warto jest szukać gier w tych kategoriach. Z bardziej znanych serii możemy wymienić Need For Speed lub serię Forza na konsolę Xbox. Gry dla dziewczynek będą raczej traktowały o zwierzętach i opiece nad nimi. Na konsolę Xbox jest wiele gier, które traktują o posiadaniu własnego ZOO. Ciekawym dodatkiem może być dodatek do konsoli o nazwie Kinect. Jest to urządzenie, które pozwoli kontrolować rozwój gry za pomocą ruchów ciała. Do ciekawszych gier na kinecta możemy zaliczyć serię Just Dance, która rozwinie u naszych pociech poczucie rytmu, pobudzi je do radosnej zabawy i być może rozpocznie nową pasję jaką będzie taniec.

Podsumowanie

Aby nasze dziecko nie spędzało czasu na grze, która w naszych oczach jest jedynie stratą czasu – warto sprawdzić jakimi grami się interesuje i zapewnić mu rozrywkę, która przy okazji będzie ciekawą i rozwijającą przygodą, a zarazem może rozbudzić nowe zainteresowania.

Dodaj komentarz