Jakie zabawki kupić dla 3 latka i jak wybierać je bezpiecznie?

Kilka pierwszych lat życia dziecka jest niezwykle ważne pod wieloma względami. Na początku dziecko uczy się wszystkich podstawowych czynności, które bez wątpienia przekładają się na przyszłe życie. Życie dziecka jest także narażone na wiele niebezpieczeństw. Dziecko nie jest świadome wszystkiego. Kupując mu zabawki należy brać pod uwagę kilka ważnych aspektów, które zapewnią mu bezpieczną zabawę.

Jak wybierać zabawki dla 3 latka?

Dziecko w wieku 3 lat jest już świadome pewnych działań i postępowań, jednakże wybierając dla niego zabawki należy być ciągle ostrożnym na zagrożenia. Decydując się na kupno zabawki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość. Jest to element, na który trzeba patrzeć w pierwszej kolejności.

Kolejną wskazówkę podczas wyboru zabawki powinny stanowić certyfikaty bezpieczeństwa. Znajdują się one zazwyczaj na zabawce, jednak nie zawsze. W przypadku gdy nie ma takiej informacji to należy mieć oczy szeroko otwarte. Najlepszym wyjściem w takiej sytuacji będzie sprawdzenie samemu zabawki. Warto zwrócić uwagę na takie elementy jak rodzaj użytego tworzywa sztucznego oraz czy zabawka posiada ostre kanty. Zabawka nie może mieć małych elementów, które mogą zostać połknięte przez dziecko.

Następnym aspektem, który jest także istotny jest ograniczenie wiekowe. Praktycznie każda zabawka posiada takie oznaczenie. Jeśli ograniczenie wiekowe się zgadza to zapewne zabawka jest bezpieczna dla dziecka.

Jakie zabawki warto kupić dla dziecka?

Istnieje cała lista zabawek, które świetnie spiszą się dla 3 latka. Idealnym pomysłem może okazać się książka interaktywna. Posiada ona liczne elementy, które można wyjmować, przesuwać i wkładać. Tego typu książki mają przede wszystkim charakter edukacyjny. Pozwala to dziecku rozwijać się już od najmłodszych lat. Na rynku można spotkać również książeczki, które wydają dźwięki. Jeśli zaś chodzi o tematykę takich książek to tu także wybór jest szeroki. Może to być praktycznie wszystko poczynając od zwierząt, roślin, a kończąc na instrumentach muzycznych.

Kolejnym trafionym pomysłem są klocki Lego Duplo. Jest to rodzaj klocków znacznie większych od klasycznych. Pozwala to dziecku na bezpieczną i przyjemną zabawę. Układanie takich klocków poprawia jego zdolności manualne oraz widzenie przestrzenne. Może to się przełożyć w przyszłości na lepsze wyniki w szkole na lekcjach plastyki oraz geometrii. To świetny sposób na zabawę dający możliwość kreatywnego układania kształtów.

Ostatnim już pomysłem, który pozwoli spędzać czas w aktywny sposób jest rowerek biegowy. Ta zabawka to idealny sposób na zapewnienie ruchu dla dziecka. Aktywność fizyczna już od najmłodszych lat zmniejsza prawdopodobieństwo nadwagi. Rowerek biegowy nie posiada pedałów, a dziecko by mogło jechać musi odpychać się nogami. Bez wątpienia jest to zabawka, która spodoba się każdemu dziecku. Warto dodać, że aktywność fizyczna jest niezwykle ważna w tym wieku. Pozwala ona przede wszystkim kształtować ruchy dziecka, zwiększając jego zdolności motoryczne.

Podsumowanie

Reasumując, wybierając zabawki dla 3 letniego dziecka należy zwrócić uwagę na jakość wykonania produktu oraz atesty. Gwarantują one bezpieczeństwo podczas zabawy. Równie istotne są ograniczenia wiekowe. Warto także spojrzeć czy zabawka nie posiada ostrych krawędzi i małych elementów, które mogą stanowić zagrożenie.

Wybór odpowiedniej zabawki jest już kwestią indywidualną. Idealnie sprawdzą się zarówno interaktywne książki, klocki, jak i rowerek biegowy. Każda z tych zabawek zapewnia rozwój dziecka pod innym kątem. Warto inwestować pieniądze w zabawki, które wniosą cokolwiek w rozwój dziecka.

Dodaj komentarz