5 powodów, dla których warto uczyć się angielskiego

Nowoczesne CV bez znajomości języka angielskiego nie jest zbyt mile widziane. Jeśli uważasz, że powinieneś nadrobić te braki, zainwestuj w edukację, która przyniesie ci same korzyści. Studia licencjackie po angielsku to doskonały wstęp do dalszej nauki języka. Jakie korzyści może przynieść anglistyka?

Postępująca globalizacja i języki obce

Chcesz swobodnie poruszać się na rynku pracy? Studia licencjackie po angielsku ułatwią ci realizację takich planów. W dobie globalizacji umiejętność komunikowania się jest bezcenna. Szukając pracy, będziesz mieć do czynienia z międzynarodowymi firmami, otwierającymi swoje filie w Polsce. Nie musisz posługiwać się angielskim na poziomie zaawansowanym. Już kilka semestrów nauki będzie dla ciebie zmianą na plus. Jakie są korzyści z nauki?

1. Angielski jest oficjalnym językiem w 55 krajach, jak Wielka Brytania, Australia Nowa Zelandia, USA, Kanada, RPA. Jednak możesz się nim swobodnie posługiwać w ponad stu krajach. Wystarczy, że pojedziesz na wakacje do Kenii, Indii, na Jamajkę, do Singapuru, a nawet na wyspy Fidżi. Studia licencjackie po angielsku dają możliwość komunikacji z 40 proc. mieszkańców Europy. Szacuje się, że na całym świecie żyją już 2 mld osób, dla których angielski jest pierwszym, drugim, lub trzecim językiem.

2. Pierwszy język międzynarodowej komunikacji. Po angielsku znajdziesz wiele tradycyjnych materiałów typu papierowe instrukcje po relacje międzynarodowe. To oficjalny język wielu organizacji, jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski, ONZ, Międzynarodowa Stacja Kosmiczna, NATO, Interpol, czy też Unia Europejska. Stanowi absolutną podstawę w dyplomacji, sztuce, kulturze, rozrywce.

3. Język międzynarodowego biznesu. Jeśli marzysz o pracy w finansach lub biznesie, angielski to dla ciebie podstawa. Największe firmy, jak Sodexo, Yokohama, Honda i Siemens uznały go za język firmy. Również handel i logistykę zdominował angielski. Negocjacje, dopinanie warunków umowy to także rzeczywistość anglojęzyczna. W tym kierunku zmierza również szkolnictwo wyższe. Od naukowców coraz częściej wymaga się publikacji po angielsku.

4. Do 2050 roku połowa ludzkości będzie się posługiwać angielskim. Już teraz czwarta część świata mówi po angielsku. Kolejne miliony właśnie się go uczą. Studia licencjackie po angielsku włączą cię do tego grona. Dominacja jednego języka znacznie usprawni wiele dziedzin życia.

5. Wygodne studia przez Internet to kolejny powód, dla którego warto postawić na anglistykę. Nie musisz jeździć na wykłady, bo bierzesz w nich udział we własnym domu. Co więcej, uczysz się w dogodnych dla siebie godzinach. Wykładowcy kładą nacisk na umiejętności i wiedzę praktyczną. Program jest interdyscyplinarny, więc dowiesz się też wiele o kulturze krajów obszaru anglojęzycznego.

Wiedza, jaką dają studia licencjackie po angielsku, przydaje się w pracy, podróży, przy odrabianiu lekcji z dzieckiem. Nie ma limitu wieku, od kiedy można zacząć naukę.

Dodaj komentarz