Uncategorized

Zasady noszenia ozdób

Obok odzieży, obucia tudzież ufryzowania, biżuteria odgrywa mniejszą, lecz wciąż wyraźną rolę, w naszej powierzchowności. Stąd trzeba poświęcić uwagę na to, czy potrafimy ją zastosować do podkreślenia naszych walorów i adekwatnie do okoliczności. To jest w stanie zadecydować o czyimś szczęściu osobistym i zawodowym.

Znaczące bywa także to, iż biżuteria w zbyt dużej ilości mogłaby wywołać ujemne wrażenie oraz przywodzić skojarzenie z drzewkiem bożonarodzeniowym. Zawsze stosowna jest miara w tej materii, szczególnie jeśli chcielibyśmy uchodzić za eleganckich. Zazwyczaj też pani domu powinna zakładać na siebie mniej ozdób niż inne zaproszone kobiety, ażeby nie przyćmiewać ich.

Poza tym, ilość biżuterii powinna różnicować się zależnie od pory. Powinno być jej mniej za dnia, lecz więcej o późniejszych porach. Słusznie jest też modyfikować liczbę ozdób zależnie od warunków. Najwłaściwiej jest zrezygnować z ozdób tego typu na pogrzebach. Jednakże pozostałe doniosłe wydarzenia, takie jak wesela, są odpowiednią okolicznością do użycia, na przykład, elegancko obrobionych szmaragdów. W pracy lepsze są ładne perły lub inne proste biżuterie.

 

Działanie biżuterii na urodę

Nieodpowiednio dobrana biżuteria może podkreślić defekty naszej sylwetki, więc trzeba uważać na to, co ubieramy. Jeżeli skóra szyi sugeruje zaawansowany wiek, trzeba unikać długich kolczyków, gdyż wskazują na te nieatrakcyjne cechy powierzchowności. A z kolei dodatki takie jak sygnety i bransoletki zakładać powinno się jednie, jeśli mamy niezniszczone ręce. Kobiety o bujniejszych piersiach powinny wystrzegać się nazbyt długich wisiorków, także z powodu ewentualnego dyskomfortu.

Biżuteria doskonale nadaje się do podkreślenia unikalnego sposobu ubierania się. Z wyłączeniem odświętnych wydarzeń oraz pracy, wolno wykorzystać szeroki arsenał biżuterii z najróżniejszych materiałów oraz w różnych barwach i postaciach. Bransolety, zapinki, ale również pióra, mogą komunikować innym sposób życia, a także charakter. Największą swobodę posiadają pod tym względem osoby młode, ale też starsze osoby mogą mieć jakieś pole do popisu. Pełno jest żartobliwych biżuterii z odniesieniami do postaci fikcyjnych albo też takich, które sygnalizują przywiązanie do pewnej ideologii albo religii. Biżuteria pełni rozmaite role, które warto wziąć pod uwagę za każdym razem odpowiednio do sytuacji.

Sprawdź na stronie kateandkate.pl – pierścionek z cykorią

Leave a Reply