biznes / usługi

Sprawdź przewodnik odnośnie pielęgnowania butów ze skóry

Klienci, którzy decydują się wybrać buty szyte na zamówienie wybierają buty szyte ze skóry. Taki materiał dla dużej części osób jest wyznacznikiem elegancji oraz doskonałej jakości obuwia. Warto zdawać sobie sprawę z tego niemniej jednak, iż buty ręcznie robione ze skóry potrzebują właściwego traktowania. Każdy posiadacz takiego obuwia powinien pamiętać o tym, że o buty ręcznie robione trzeba w sposób odpowiedni dbać.

Podstawowe zasady pielęgnacji

Impregnacja obuwia to pierwsze i priorytetowe zadanie po kupnie butów. Pozwoli to na dłuższe zachowanie ich w idealnym stanie. Impregnację taką może przeprowadzić szewc za odpowiednią opłatą. Można ponadto wykonać ją na własną rękę, w tym celu należy zakupić dobry preparat do pielęgnacji butów, a tych w sklepach spotkać można bardzo dużo. Należy dbać o to, by skórzane buty nie przemakały, albowiem buty szyte na miarę ze skóry nie tolerują wilgoci. Jeżeli już zdarzy się je przemoczyć, w takiej sytuacji niezwykle ważne jest to, aby poprawnie je wysuszyć. W tym celu najlepiej jest użyć starych gazet, które należy włożyć do obuwia, dzięki nim wydobycie wody z butów będzie zdecydowanie łatwiejsze. Rzecz jasna sposób umieszczenia gazet także ma znaczenie. Bezwzględnie pamiętać trzeba o tym, żeby nie suszyć takich butów na kaloryferze czy nieopodal piecyka, każde takie źródło ciepła zadziała niekorzystnie na obuwie – może przyczynić się między innymi do pękania skóry. Podszewka również powinna być odpowiednio potraktowana po nadmiernym namoczeniu – trzeba wówczas spokojnie poczekać na całościowe jej wyschnięcie przed kolejnym użytkowaniem.

Sposób przechowywania obuwia ma znaczenie

Każde wykonane buty na zamówienie wymagają dobrego przechowywania, o jakim powinien powiadomić kupującego szewc. Dzięki niemu buty będą służyć posiadaczowi znacznie dłużej. Pamiętać trzeba głównie o tym, aby buty trzymane były w miejscach właściwie do tego przeznaczonych, w których nie może być wilgoci oraz nadmiernego światła. Najodpowiedniej sprawdzi się więc zamknięta szafka na buty, którą należy oczywiście w sposób regularny czyścić. Szafka musi gwarantować przewiewność, jeżeli nie ma takiej możliwości, powinna być często otwierana. Buty od szewca wyprodukowane ze skóry są delikatne, w związku z tym nie można na nich stawiać innych butów. Buty trzeba przechowywać obok siebie, dzięki temu uniemożliwia się uszkodzenie delikatnej skóry. Przydatne do przechowywania są prawidła, które polecane są butom skórzanym. Prawidła oferowane są w różnorodnej formie, jednak te najlepsze wykonane są z surowego drewna. Buty ze skóry nie powinny być wykorzystywane codziennie, po noszeniu powinny „odetchnąć” przynajmniej 24 h.

Buty robione na miarę – Pracowniaobuwia.pl

Leave a Reply