budownictwo / zdrowie

Sauny – co trzeba na ich temat wiedzieć?

Korzystanie z sauny jest nie tylko niesamowicie przyjemne, lecz wpływa pozytywnie na całościowy organizm i pomaga leczyć sporo schorzeń zdrowotnych. Dzisiaj opisujemy godne uwagi rodzaje saun Warszawa.

Sauna, w jakiej panuje wysoka temperatura to sauna sucha. Jest ona skonstruowana z wysokiej jakości drewna, natomiast w środku powinien mieścić się piec na drewno czy też piec zasilany elektrycznie. Sauna mokra to następny typ sauny, temperatura w środku osiąga 50-65 stopni, jest to zatem w dużym stopniu mniej niż w przypadku sauny suchej, gdzie temp. sięga około 60-90 stopni. Sauna mokra wymaga wykorzystania urządzenia podwyższającego wilgotność w pomieszczeniu, która musi osiągnąć około 20-40%. Dzisiaj najbardziej popularne sauny mazowiecie to sauny działające na podczerwień. Tego typu sauny Białystok zauważyć można nie tylko na basenach bądź w ośrodkach sportowych, ale ponadto w prywatnych domach, gdyż klienci chętnie decydują się na ten gatunek sauny. W przypadku tego rodzaju sauny temperatura a także wilgotność mają drugorzędne znacznie, gdyż ciało nagrzewane jest za pomocą podczerwieni. Porównując sauny mazowieckie nie można rzecz jasna zapomnieć o saunach parowych, w jakich wilgotność powinna być wysoka i musi sięgać blisko 40%. W saunie tego gatunku stosuje się profesjonalny generator pary. Łaźnia mokra zamyka naszą charakterystykę najbardziej popularnych saun na rynku. Aby postawić saunę mokrą niezbędne jest zastosowanie materiałów ceramicznych albo tworzyw sztucznych. Wilgotność w tego typu saunie jest największa i osiąga 100%!

Więcej na stronie Sauny producent

Leave a Reply