fotografia / usługi

Jak znaleźć fotografa na Wasz wesele?

Wybór fotografa to dość poważna decyzja. Fotografie ze ślubu to dla wielu osób najpiękniejsza pamiątka z najważniejszego dnia w całym życiu, jakim jest ślub. fotografa na wesele?

Gdzie i jak znaleźć fotografa na wesele?

Jeżeli nasi znajomi brali ślub i mieli fotografa, to warto zapytać ich o opinie i polecenia. Dobrym pomysłem jest także poszukać fotografa na ślub w Internecie. Warto wiedzieć, że fotografowie zwykle pracują na znacznie większym obszarze, niż ich miejscowość i zazwyczaj nie robią problemu, aby dla przykładu fotograf ślubny z Białegostoku sfotografował ślub w Warszawie, Suwałkach, czy Olsztynie, dlatego nie warto ograniczać się do fotografów ślubnych tylko z najbliższej okolicy.

Cennik fotografii ślubnej – ważne kryterium?

Większość uważa ofertę cenową jako najważniejsze kryterium przy wybieraniu fotografa na ślub i wesele. W branży fotografii ślubnej można odnaleźć bardzo dużą liczbę ofert, które znacząco różnią się od siebie cenowo. Możemy bez najmniejszego problemu znaleźć fotografa, który wykona nam fotoreportaż ślubny za 600 zł, ale i za 10000 zł. Budżet może was odrobinę ograniczać, dlatego jasne jest, że cena za usługę fotografii ślubnej jest bardzo ważnym czynnikiem, ale nie może być najważniejszym, szczególnie, jeżeli chcielibyśmy posiadać dobrą pamiątkę ze swojego wesela w formie fotografii.

Portfolio najważniejsze!

Najważniejszą rzeczą przy szukaniu fotoreportrera powinno być jego portfolio. Jeżeli nie podobają nam się zdjęcia wybranego fotografa, to nie spodziewajmy się, że w trakcie naszego ślubu wykona on lepsze zdjęcia. Najważniejsze jest to, aby kadry, styl, estetyka na zdjęciach wybranego fotografa ślubnego nam pasowało.

Cena gra rolę, ale nie najważniejszą

Jeżeli nie mamy ograniczonego budżetu – jest prościej – wybieramy fotografa, którego prace nam najbardziej się podobają. Natomiast jeżeli wasz budżet na ślub jest lekko ograniczony, to dobrze jest zainteresować się w drugiej kolejności samą ofertą fotografii ślubnej. Wiele zmiennych ma wpływ na cenę za zdjęcia, m.in: ilość fotografów, doświadczenie, legalne prowadzenie działalności, ilość obrobionych zdjęć, czy w cenę wliczony jest plener ślubny, ilość wydruków, fotoksiążki, czy inne dodatki. Może okazać się, że oferta z wysoką ceną okaże się bardziej opłacalna, ponieważ część fotografów każe sobie doliczać za dodatkowe zdjęcia poza pakietem, dłuższy czas pracy, czy sesję w plenerze.

O czym jeszcze należy pamietać?

Poza portfolio i ofertą cenową bardzo ważnym elementem jest to, jak się dogadujemy z fotografem. Wydawałoby się jasne, jednak będzie on przy Was w bardzo stresującym dniu – dniu ślubu i obecność fotografa nie powinna nas jeszcze bardziej krępować. Warto przy okazji poznać opinie na temat fotografa – zwłaszcza, jeżeli ktoś z waszych przyjaciół korzystał już z usług danego fotografa, to watro zaczerpnąć od nich opinie na temat jego, jego zdjęć i stylu pracy. Wybór fotografa na ślub to dość poważne zadanie – od tego kogo wybierzemy zależy jak będzie wyglądała nasza wspaniała pamiątka z naszego wesela, dlatego warto wybierać mądrze.

Rafał W.
Fotograf ślubny Białystok – Cykady.com

Leave a Reply