biznes / handel / usługi

Jak kupić modną suknię do ślubu?

Choć każda pani młoda wygląda w swojej kreacji ślubnej cudownie i zwykle niezwykle oryginalne, każda z nich w inny sposób kupuje własną kreację ślubną, a w szczególności w innych miejscach. Gdzie wobec tego wskazane jest kupić sukienkę do ślubu, by wyglądać w niej ładnie? Do wyboru jest właściwie sporo możliwości.

Kreacja przygotowana na miarę

Salony sukien ślubnych Warszawa, wybitni i mniej ekskluzywni projektanci, jak również krawcowe proponują możliwość utworzenia sukni szytej na miarę. Oznacza to, że po wzięciu wymiarów przyszłej pani młodej szyta jest kreacja według jej potrzeb, stylu i przede wszystkim wymiarów. Taki wybór umożliwia precyzyjne dopasowanie kreacji do określonego typu sylwetki, a przede wszystkim zakrycie mankamentów urody i uwydatnienie atutów. Warto zdać sobie sprawę z tego, że taką sukienkę trzeba zamówić dużo wcześniej. Jeżeli chodzi o sukienki przygotowywane przez projektantów to do kolejki warto się zapisać nawet rok lub dwa lata wcześniej. W przypadku salonów ślubnych, szczególnie tych popularnych kreację wskazane jest zamówić na pół roku przed ślubem. Dla spóźnialskich doskonałym wyborem będzie krawcowa – w tym przypadku kreację można zamówić na miesiąc bądź nawet 2 tygodnie przed ślubem.

Kreacja z ekspozycji – dlaczego warto?

Inną opcją jest nabycie już gotowej sukienki, która znajdowała się na wystawie ekspozycyjnej w salonie z sukniami ślubnymi. Taka sukienka ma jedną niezwykle ważną zaletę – jest między innymi tańsza od nowych modeli wprost spod igły. Oczywiście sukienka nie posiada żadnych wad, przed jej odsprzedażą jest zazwyczaj oddawana do odświeżenia i ewentualnego poprawienia małych mankamentów, tak naprawdę jednak jest to zwykła sukienka jak każda inna. Warto zatem obejrzeć pobliskie salony sukien ślubnych, być może panna młoda znajdzie swoją wymarzoną kreację właśnie na ekspozycji.

Warto odwiedzić wypożyczalnie z sukienkami

Warto wiedzieć, że suknie ślubne można po prostu wypożyczyć. Nie ma w następstwie tego konieczności ponoszenia ogromnych kosztów. Jeżeli pani młoda pragnie mieć na sobie kreację za kilka tysięcy złotych, jednak nie chce wydawać takiej kwoty pieniędzy, w takim przypadku może udać się do wypożyczalni z sukniami ślubnymi i po prostu pożyczyć sukienkę. Jedynym minusem tego typu rozwiązania jest to, iż w sytuacji uszkodzenia kreacji konieczne będzie wydanie dodatkowych pieniędzy na ich naprawę. Warto wspomnieć również o sukniach używanych, które można nabyć od osób prywatnych. Ceny tego typu sukien są niezwykle korzystne, i jeżeli nie przeszkadza komuś taka forma sukienki ślubnej, to wskazane jest wziąć pod uwagę dodatkowo taką opcję wyboru.

salon ślubny Warszawa

Leave a Reply