budownictwo / usługi

Doskonałej jakości dach – gwarancja trwałości?

Pokrycia dachowe dostępne są na rynku w zróżnicowanych wariantach. Czy naprawdę jednak tak istotne jest czy pokryciem, które dobierzemy będzie blacha, ceramika, lub może papa? Przecież de facto to tylko i wyłącznie dach. Trzeba natomiast powiedzieć, że to nie tylko i wyłącznie, ale aż dach, bowiem jak się okazuje dach stanowi podstawową barierę dla wody oraz nadmiernego ziąbu w naszym domuDach to jednakże ogromnie ważny element każdego domostwa, który chroni od zimna i nadmiaru wilgoci, w następstwie tego jego odpowiednia konstrukcja jest ogromnie znacząca. Mając przeciekający dach w pewnym momencie narażamy nasz dom, stropy, ściany oraz inne części domu na uszkodzenia. Nie bez powodu zatem pragniemy żeby dach był w najlepszej jakości i nie bez powodu dach należy do jednych z droższych elementów nieruchomości, poświęca się mu mnóstwo czasu tak przy standardowym, jak też przy w pełni pasywnym budownictwie.

Pokrycia dachowe sprzedawane na rynku

Dzisiaj na rynku oferowanych jest kilka pokryć dachowych. Najpopularniejsza aktualnie blachodachówka oraz pokrycia dachówkami ceramicznymi w zasadzie całkowicie wyparły już z rynku papę. W miejsce papy wykorzystuje się obecnie zaawansowane membrany, a te są bardzo efektywne. Doskonałym rozwiązaniem jest również blacha trapezowa, ta może być zamiennie stosowana z blachodachówką. Naturalnie każdy system pokrycia ma swoje walory i negatywy Nie każdy producent blachy na dachy bezpośrednio mówi o określonych wadach blachy dachowej, aczkolwiek takowe są. Ilość pokryć dachowych oferowanych na rynku ewidentnie pozwala na dobór idealnego dla siebie pokrycia, a kiedy spojrzymy jeszcze na to, że nowoczesne pokrycia stają się coraz tańsze, to łatwiej jest podjąć nam decyzję o potencjalnym remoncie dachu.

Izolacja cieplna i wodna

Dach stanowi ogromnie istotną barierę zarazem dla wysokich temperatur, zimna, a także wody. Nic dziwnego, że w przypadku pasywnych budynków, tak ważne staje się prawidłowe zabezpieczenie całego wnętrza nieruchomości, jak i efektywna izolacja. Przez dach budynek może tracić powyżej 80% ciepła w czasie zimy, a ponadto być nagrzewany do ogromnie wysokich temperatur podczas letnich upalów. Kiedy niemniej jednak dach jest w sposób prawidłowy zaizolowany, wówczas komfort mieszkania zwiększa się w dużym stopniu. Nic dziwnego więc, że nacisk, który kładziony jest na marki oferujące pokrycia dachowe jest niesamowicie wysoki. Rywalizacja wśród konkurencji w tym aspekcie zarazem sprawia, że pokrycia bez przerwy modernizowane, a oprócz tego dachy zyskują coraz to atrakcyjniejsze systemy izolacji termicznej. W przypadku zaawansowanych pokryć dachowych, już sam materiał zostaje tak wykonany, by gwarantować nie jedynie odpowiednie odprowadzanie wody, lecz ponadto jak najkorzystniejsze warunki dla izolacji dachowej, która podwyższy komfort bytowania w konkretnej nieruchomości.

Obróbki blacharskie dachu

Leave a Reply