biznes / motoryzacja / usługi

Co opłaca się wiedzieć odnośnie malowania proszkowego

Podczas malowania metali nieżelaznych i oczywiście stali z reguły używa się odpowiednio do tego celu wyznaczonego proszku. Jest to ogólnie mówiąc malowanie proszkowe. Realizuje się je za pośrednictwem profesjonalnych linii do malowania, w jakie zaopatrzona jest każdego typu malarnia proszkowa. Tam też za pośrednictwem proszku a także najwyższej temperatury, wykorzystując cechy magnetyczne materiału, realizuje się proces malowania. Oczywiście jest to zupełnie inny proces, niż malowanie pędzlem czy też stosowanie powłoki lakierniczej za pośrednictwem natrysku. Jest to proces zdecydowanie bardziej skomplikowany, który niemniej jednak daje bardzo korzystne rezultaty. Skutkiem finalnym jest niesamowicie gruba, nadzwyczaj trwała i efektywna warstwa powłoki lakierniczej, która przy okazji ma odpowiednie właściwości.

Czym wyróżnia się malowanie proszkowe?

Przede wszystkim, ze względu na to, iż samo malowanie przy pomocy proszku wymaga wykorzystania stosownej technologii, powłoka w efekcie finalnym jest niesamowicie efektowna. W zależności od użycia farby, czy to błyszczącej, czy też farby matowej, malowanie proszkowe felg lub innych elementów stalowych a także aluminiowych, odbywa się w wytyczonych warunkach, a powłoka jest jasna i połyskująca czy też matowa. Farba ta ma właściwości ferromagnetyczne, przystaje nadzwyczaj mocno do powierzchni i jest znacznie trudniejsza do zarysowania i zdrapania aniżeli farby nanoszone pozostałymi metodami. W wielu malarniach wykorzystuje się ponadto inne chemiczne elementy, a wskutek tego jakość realizacji usługi jest niesamowicie wysoka.

Malowanie na sucho

W malarniach używających proszku farbę nanosi się na tak zwany system suchy, inaczej mówiąc farba nie pojawia się w postaci mokrej, lecz pod postacią specjalistycznego proszku. W mieście Białystok, jak też w wielu pozostałych miejscowościach w całym kraju malarnie proszkowe oferują swoje usługi na bardzo dobrym poziomie, gwarantując dostęp do zaawansowanej, dogodnej w stosowaniu technologii. Doskonała jakość powłoki malarskiej nabywana jest jedynie przy odpowiednio przygotowanym materiale, dobrym podkładzie i na oczyszczonej, przystosowanej do tego celu powierzchni.

Więcej na: malowanie felg Białystok

ul. Pogodna na przeciwko sklepu LIDL, Teren KPKM
15-399 Białystok
tel. 606 20 7777

 

 

 

Leave a Reply